Увага! Новий фонд у «КСІ»!

До уваги шанувальників українського образотворчого мистецтва! Повністю оцифровано і завантажено до «Комплексної системи інформатизації ЦДАМЛМ Україи» особовий фонд відомого українського художника Володимира Карловича Менка (1856–1920).

Виходець із заможної купецької родини, учень видатного художника Івана Шишкіна, він став всесвітньо визнаним майстром пейзажу та педагогом. Після здобуття художньої освіти у Товаристві підтримки художників і Петербурзькій академії мистецтв, митець з 1882 р. регулярно брав участь у виставках художників-передвижників (Товариство пересувних художніх виставок) та у міжнародних вернісажах у Берліні (1902), Лондоні (1911), Венеції (1914). З 1892 р. викладав у Київській Рисувальній школі М. Мурашка, а з 1901 р. і до кінця життя – у Київському художньому училищі.

Також Володимир Менк є співзасновником Київського художнього училища та учасником розпису Володимирського собору у Києві. Найвідоміші його картини – «Ранок на болоті» (1880), «Стежка у лісі», «Лісове озеро», «Лісовий пейзаж з будиночком», «Околиця».

Фонд В. К. Менка включає 12 од. зб., що охоплюють період з 1882 р. до 1949 р., у тому числі оригінали портретів та інших картин художника, цінні світлини 1880–1900-х років та документи до його біографії.

Запрошуємо ознайомитися з документами фонду!

https://ksi-csamm.archives.gov.ua/fonds/530/

Нагадуємо, що у роботі з архівними документами користувачі мають право публікувати, оголошувати, цитувати та іншим чином відтворювати зміст архівних документів з посиланням на місце їх зберігання і з дотриманням умов передбачених законодавством (ЦДАМЛМ України, ф.__, оп.__, од. зб.__, арк.__).

#ЗвіроюуПеремогуУкраїни
#ЦДАМЛМ_України
#архів_музей_літератури_і_мистецтва_України

Запрошуємо скористатися ресурсами Архіву-музею у мережі:
• Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України https://ksi-csamm.archives.gov.ua
• Сайт ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/
• Описи фондів ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/opysy-fondiv/
• YouTube-канал ЦДАМЛМ України https://www.youtube.com/channel/UCKI0LjDaKNui5pQvke-Ut9A
• Telegram-канал АРХІВ-МУЗЕЙ https://t.me/csamukrain
• Instagram https://www.instagram.com/_archive_museum_/