Фонд Павла Івановича Голландського (1861–1939) в КСІ!

Увага! Новий фонд у «КСІ»!

До уваги дослідників української архітектури! Повністю оцифровано і завантажено до «Комплексної системи інформатизації ЦДАМЛМ України» особовий фонд архітектора і педагога Павла Івановича Голландського (1861–1939). З 1898 р. вчений працював у Києві, з 1919 р. і до кінця життя – у Криму.

Викладав у Київському політехнічному інституті. Вивчав архітектурне мистецтво Київської Русі. Як вчений секретар Київського товариства історії, археології та мистецтва брав участь у розкопках Десятинної церкви, Золотих Воріт, садиби Софійського собору, церкви Спаса на Бору, собору в Видубичах. Будівлі у Києві, створені за проектами або за участі Павла Голландського, є пам’ятками архітектури.

Серед них будівля Київської контори Державного банку, Київського комерційного училища (нині – Київський університет театру, кіно і телебачення), будівля Державної наукової медичної бібліотеки МОЗ України та ін. Був одним із засновників Товариства охорони пам’яток старовини. Також досліджував тюрксько-татарську архітектуру. Працював у Центральному музеї Тавриди (Сімферополь).

Павлом Голландським створено проєкт постаменту пам’ятника Івану Айвазовському у Феодосії (1914; скульптор І. Ґінзбурґ, 1930).Фонд Павла Голландського включає 25 одиниць зберігання, що охоплюють період з 1883, 1922 – 1974 рр., і містить творчі матеріали вченого (серед них креслення плавнів території заповідника могили Т.Г.Шевченка), малюнки архітектурних пам’ятників, фотокопії замальовок Євпаторії, Карасубазару, Нового Світу, Старого Криму, Судака та інших міст Криму, рукописи документи до біографії, листування, індивідуальні та групові світлини, фото архітектурних пам’ятників КримуЗапрошуємо ознайомитися з документами фонду!

https://ksi-csamm.archives.gov.ua/fonds/516/

Нагадуємо, що у роботі з архівними документами користувачі мають право публікувати, оголошувати, цитувати та іншим чином відтворювати зміст архівних документів з посиланням на місце їх зберігання і з дотриманням умов передбачених законодавством (ЦДАМЛМ України, ф.__, оп.__, од. зб.__, арк.__).

#ЗвіроюуПеремогуУкраїни
#ЦДАМЛМ_України
#архів_музей_літератури_і_мистецтва_України

Запрошуємо скористатися ресурсами Архіву-музею у мережі:
• Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України https://ksi-csamm.archives.gov.ua
• Сайт ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/
• Описи фондів ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/opysy-fondiv/
• YouTube-канал ЦДАМЛМ України https://www.youtube.com/channel/UCKI0LjDaKNui5pQvke-Ut9A
• Telegram-канал АРХІВ-МУЗЕЙ https://t.me/csamukrain
• Instagram https://www.instagram.com/_archive_museum_/