Оцифровано і завантажено до КСІ Івана Маловічка (1909–1937)

Друзі!
Продовжуємо вас інформувати про нові фонди у «КСІ»!

Оцифровано і завантажено до «Комплексної системи інформатизації ЦДАМЛМ України» особовий фонд українського письменника-футуриста, журналіста, представника Розстріляного відродження Івана Маловічка (1909–1937).

Поет був членом літературної організації «Нова генерація». Проживав у Харкові у будинку літераторів «Слово». Окремими виданнями були надруковані його поеми «Шефи» (1930), «Соціалістична весна» (1930), збірки поезій «Головам на плечах» (1930), «По морях» (1932), «В книзі маємо мову про ніч штурмову» (1932), «Мореїн із Комі» (1934), книги оповідань і нарисів «З історії Одеського порту» (1935) та «На кордоні» (1936).

У 1937 р. поет був заарештований за обвинуваченням в участі у антирадянській українській націоналістичній організації і спеціальною «трійкою» при Київському обласному управлінні НКВС УРСР засуджений до розстрілу. Твори Івана Маловічка були вилучені з бібліотек та знищені.

Реабілітація відбулася у 1957 р., проте, правду про загибель поета його дружина Зоя Зубкова дізналася лише у 1990 р. Документи особового фонду І.К.Маловічка (ф. 428) охоплюють період 1923-1990 рр. та містять творчі матеріали (вірші, поеми, оповідання), листування, документи до біографії (довідки, свідоцтва, матеріали щодо реабілітації), світлини.

Запрошуємо ознайомитися з документами фонду!
https://ksi-csamm.archives.gov.ua/inventories/757/

Нагадуємо, що у роботі з архівними документами користувачі мають право публікувати, оголошувати, цитувати та іншим чином відтворювати зміст архівних документів з посиланням на місце їх зберігання і з дотриманням умов передбачених законодавством (ЦДАМЛМ України, ф.__, оп.__, од. зб.__, арк.__).

#ЗвіроюуПеремогуУкраїни
#ЦДАМЛМ_України
#архів_музей_літератури_і_мистецтва_України

Запрошуємо скористатися ресурсами Архіву-музею у мережі:
• Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України https://ksi-csamm.archives.gov.ua
• Сайт ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/
• Описи фондів ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/opysy-fondiv/
• YouTube-канал ЦДАМЛМ України https://www.youtube.com/channel/UCKI0LjDaKNui5pQvke-Ut9A
• Telegram-канал АРХІВ-МУЗЕЙ https://t.me/csamukrain
• Instagram https://www.instagram.com