XV Грінченківські читання

Протягом цього надскладного року Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України не припиняв активно пропагувати склад та зміст унікальних фондів, які зберігаються у його сховищах, і продовжував брати активну участь у проведенні лекційних занять, наукових конференцій, семінарів, презентацій та круглих столів. Цьогоріч їх було 40.

Гарною традицією стала участь Архіву-музею – установи, яка зберігає колосальний масив документів особового походження, у наукових івентах з біографістики. 9 грудня 2022 року відбулася Всеукраїнська наукова онлайн-конференція (XV Грінченківські читання) «Біографічний наратив: текст і дискурс», організатором якої виступив Київський університет імені Бориса Грінченка (співорганізатори: Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Інститут української мови НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського та ін.).

Участь у пленарному засіданні взяла начальник відділу використання інформації документів та комунікацій ЦДАМЛМ України Наталія Климович з повідомленням «Документи особового фонду Бориса Грінченка на онлайн-ресурсі «Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України».

Було представлено інформацію про особовий фонд видатного українського письменника, літературознавця, лексикографа, етнографа, історика, фольклориста, видавця і громадського діяча Бориса Грінченка у ЦДАМЛМ України, документи якого у повному обсязі доступні для вивчення на ресурсі «Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України» та перспективи розвитку і наповнення даного ресурсу новим контентом.

Варто також відзначити, що крім участі у актуальних наукових заходах, ми маємо позитивний досвід плідної співпраці Архіву-музею та Київського університету імені Бориса Грінченка у сфері професійної підготовки студентів, які щороку проходять практику на базі ЦДАМЛМ України.

Дякуємо організаторам та учасникам заходу за запрошення до участі у науковій конференції, інтерес до діяльності нашої установи та схвальні відгуки! Щиро зичимо успіхів та наснаги у розвитку обраного наукового напрямку!

Всеукраїнська наукова онлайн-конференція (XV Грінченківські читання) «Біографічний наратив: текст і дискурс». 9 грудня 2022 р.