Сьогодні – 93 роки від дня народження Діани Петриненко!

8 лютого відзначаємо 93-річчя від дня народження української співачки, народної артистки СРСР (1975), лауреатки Шевченківської премії (1972), матері відомого співака Тараса Петриненка Діани Гнатівни Петриненко (1930–2018).

Випускниця Київського музичного училища та Київської консерваторії, Діана Петриненко була солісткою Національної заслуженої академічної капели України «Думка» (1955–1958) та Національної філармонії України (1962–1988).

Володіла голосом широкого діапазону (лірико-колотатурне сопрано) та виконувала твори українських і зарубіжних композиторів різних жанрів – народні пісні, арії з опер, партії сопрано. З особливою виразністю виконувала пісні та романси українських композиторів М. Лисенка («Садок вишневий коло хати» та ін.), Д. Січинського, Я. Степового, К. Стеценка, Л. Ревуцького та ін.

Артистка також відома як талановитий педагог – у Київській консерваторії вона навчала вокалу сотні учнів, найвідоміші з яких – народна артистка України, лауреатка Шевченківської премії Людмила Монастирська та солісти Київської опери Алла Пригара і В’ячеслав Базир.

У ЦДАМЛМ України зберігаються окремі документи Діани Петриненко, зокрема листи, спогади, фотографії, документи про творчу діяльність, статті про неї, що відклалися в фондах А. Й. Кос-Анатольського (ф. 124), Л. В. Забашти (ф. 517), В. Л. Юхимовича (ф. 850), М. М. Ткача (ф. 946), М. С. Гришка (ф. 1180), П. М. Біби (ф. 1310), а також Національної філармонії України (ф. 915) і Національного комітету із Державних премій України ім. Т. Г. Шевченка (ф. 979).

Запрошуємо ознайомитися з описами фондів на вебсайті ЦДАМЛМ України за посиланням https://csamm.archives.gov.ua/opysy-fondiv/.

Фото
Діана Петриненко. Фото з видання Гнидь Б. П. Виконавські школи України. — К.: НМАУ, 2002.

#ЦДАМЛМ_України
#архів_музей_літератури_і_мистецтва_України

Запрошуємо скористатися ресурсами Архіву-музею у мережі:
• Комплексна система інформатизації ЦДАМЛМ України https://ksi-csamm.archives.gov.ua
• Сайт ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/
• Описи фондів ЦДАМЛМ України https://csamm.archives.gov.ua/opysy-fondiv/
• YouTube-канал ЦДАМЛМ України https://www.youtube.com/channel/UCKI0LjDaKNui5pQvke-Ut9A
• Telegram-канал АРХІВ-МУЗЕЙ https://t.me/csamukrain
• Instagram https://www.instagram.com

Копіювання та відтворення на інших ресурсах допускається за умови посилання на ЦДАМЛМ України.