Архів-музей ділиться радісною та важливою новиною для усіх науковців та поціновувачів українського мистецтва. У співпраці з фахівцями Державного центру збереження документів Національного архівного фонду проводимо надважливі роботи зі створення фонду користування в електронному вигляді на документи особового фонду українського архітектора Павла Федотовича Альошина (1881–1961).
Понад 60 років він працював над забудовою Києва і є автором проєктів низки знакових споруд (серед них – Педагогічний музей, садиба Ковалевського, Ольгинська гімназія), займався відновленням і відбудовою найважливіших пам’яток архітектури, здійснював проєктування кварталів, будучи професором Київського художнього інституту (нині – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), виховав цілу плеяду знаних архітекторів.
Особовий фонд митця (ф. 8, оп.1) налічує 1093 одиниці зберігання за 1872–1960 рр. і містить цінні джерела не лише з історії забудови столиці України, а й української архітектури, мистецтва, освіти, історії в цілому.
Фонд вирізняється наявністю великоформатних першоджерел, документів нестандартного розміру тощо, тож Архів-музей щиро дякує керівництву та спеціалістам Державного центру збереження документів Національного архівного фонду за допомогу в реалізації цього надважливого проєкту.

