Музейно-педагогічна студентська практика у ЦДАМЛМ України

Цьогоріч, незважаючи на складну ситуацію в країні, Архів-музей вкотре гостинно відкрив свої двері перед студентами та запросив майбутніх істориків, музейників і документознавців до здобуття теоретичних знань і опанування практичних навиків у сфері архівно-музейної справи.

6 березня 2023 р. на базі ЦДАМЛМ України розпочалася 3-тижнева онлайнова музейно-педагогічна практика студентів ІV курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Факультету суспільно-гуманітарних наук Київського університету імені Бориса Грінченка.

Для практикантів була проведена оглядова екскурсія Архівом-музеєм, на якій вони ознайомилися з його структурою і функціями відділів, з особливостями роботи читального залу та інформаційно-пошуковими сервісами, відвідали виставкову галерею та архівне сховище.

Також студенти переглянули 3D екскурсію меморіальними кабінетами ЦДАМЛМ України, у ході якої віртуально побували в кабінетах Юрія Яновського, Івана Микитенка, Олександра Довженка.

Наразі тривають онлайн-лекції, на яких керівники практики, кандидати історичних наук – завідувач сектору зберігання та обліку музейних предметів Ніна Іванцова та завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів та комунікацій Ігор Резнік – знайомлять їх з історією ЦДАМЛМ України, особливостями роботи архівістів і музейників та правилами створення облікової музейної документації.

Окрім теоретичної частини, студентам також запропоновані практичні завдання для кращого засвоєння ними отриманих знань. Сподіваємося, що отримані знання і практичні навички стануть у нагоді майбутнім архівістам та бажаємо їм натхнення в опанування цієї професії!

Завідувач сектору зберігання та обліку музейних предметів, кандидат історичних наук Ніна Іванцова під час онлайн-лекції для студентів ІV курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Факультету суспільно-гуманітарних наук Київського університету імені Бориса Грінченка. ЦДАМЛМ України, березень 2023.
Завідувач сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів та комунікацій, кандидат історичних наук Ігор Резнік зі студентами ІV курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Факультету суспільно-гуманітарних наук Київського університету імені Бориса Грінченка. ЦДАМЛМ України, березень 2023.
Завідувач сектору зберігання та обліку музейних предметів, кандидат історичних наук Ніна Іванцова зі студентами ІV курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Факультету суспільно-гуманітарних наук Київського університету імені Бориса Грінченка. ЦДАМЛМ України, березень 2023.
Завідувач сектору зберігання та обліку музейних предметів, кандидат історичних наук Ніна Іванцова зі студентами ІV курсу спеціальності 032 «Історія та археологія» Факультету суспільно-гуманітарних наук Київського університету імені Бориса Грінченка. ЦДАМЛМ України, березень 2023.