Нова версія виставки «Футуромарення» Мистецького арсеналу в Художньому музеї KUMU у Таллінні

8 квітня відбулося урочисте відкриття нової версії партнерського проєкту «Футромарення» в Художньому музеї KUMU (Таллінн, Естонія). Даний проєкт – перезапуск великого виставково-дослідницького проєкту «Футуромарення», що тривав з жовтня 2021 до січня 2022 року у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» і презентував значну кількість мистецьких творів, об’єктів, архівних документів та інсталяцій.

У межах проєкту були представлені копії знакових архівних документів з фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України. Оновлений проєкт в Художньому музеї KUMU доповнений відеоінсталяціями, новими мистецькими творами, зображеннями сьогодення, насичений новими акцентами.

«Ця виставка була б неможливою без співпраці багатьох інституцій: музеїв, державних та приватних архівів. Інколи в нас виникали сумніви чи вдасться реалізувати проєкт, адже представлені роботи належать до колекцій, які перебувають в умовах постійної військової агресії з боку Росії. Незважаючи на це, ми всі разом із командою KUMU пишаємося нашою співпрацею: доброзичливість та згуртованість, бажання описувати та ділитися дозволило створити “Футуромарення” та разом повірити у майбутнє», — зазначили куратори виставки.

Представлення українського мистецького спадку світові дозволяє не лише значно доповнити загальну картину історії європейського мистецтва ХХ ст., а й показати його вагому роль і значення для сучасності, показати тяглість і безперервність розвитку мистецьких традицій.

На сучасному етапі протистояння неспровокованій жорстокій збройній агресії росії мистецтво стає ще одним об’єднуючим імперативом для української та світової громадськості.Виставка триватиме до 10 вересня 2023 року. Для українських біженців війни вхід до музею безкоштовний за документом, що посвідчує громадянство.

Більше про проєкт на сайті «Мистецького арсеналу»
https://artarsenal.in.ua/…/vystavka-futuromarennya…/…

Програма та буклет на сайті Художнього музею KUMU
https://kumu.ekm.ee/en/futuromarennia-ukraina-i-avangard/