Біографічний калейдоскоп – 2023 «Українці: мужність і звитяга поколінь»

Архів-музей активно долучається до заходів партнерів та колег і цього року підтримав цікаву ініціативу колег з Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського.

До Дня біографа, який відзначається 16 травня, було організовано інформаційну акцію – Біографічний калейдоскоп – 2023 «Українці: мужність і звитяга поколінь», у межах якої на Ютуб-каналі «Biography. Біографіка. Біографістика» розміщувалися відеозаписи виступів, презентацій, уривків із наукових та художніх текстів, документів, епістолярій та спогадів, які яскраво та емоційно відображають ідею мужності та звитяги українців.

У межах цієї акції ЦДАМЛМ України представив фонд видатного українського поета, драматурга та перекладача Євгена Плужника (1898-1936) (№ 1145) та його вірш «Я знаю». У 2023 році виповнюється 125 років від дня народження митця і у грудні 2023 року буде презентовано новий виставковий проєкт присвячений його життєвому та творчому шляху.

Фонд митця у ЦДАМЛМ України налічує 11 одиниць зберігання за 1929–1989 роки. Фонд містить творчі документи та фотографії митця, які були передані на зберігання літературознавцем Леонідом Череватенком у 1989–1990 роках і нині доступні для вивчення у читальному залі Архіву-музею.

Відеосюжет присвячений видатному митцю за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=L4hJcxHvM0M…