Publik Talk у Архіві-музеї

Михайло Жук – засновник української школи художників фарфору

25 жовтня 2023 року у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбудеться лекція доктора мистецтвознавства, професора, завідувача кафедри образотворчого мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка Ольги Школьної.

Цьогоріч виповнилося 140 років від дня народження українського «художника-літератора» – живописця, графіка, педагога і письменника Михайла Жука (1883-1964). У його мистецькому доробку – серія портретів видатних представників української творчої еліти кінця XIX – першої половини XX ст., низка графічних панно, присвячених природі, ліричні поезії, прозові малюнки, новели, критичні статті тощо. Творчості митця притаманна яскрава декоративність та стилізація, наближені до мотивів модерну з яскравим національним забарвленням, поетичним та філософським звучанням. У ЦДАМЛМ України документи Михайла Жука наявні у фондах українського поета Павла Тичини (ф. 464), режисера та художника театру Григорія Гаєвського (ф. 216), актора та режисера Василя Василька (Міляєва) (ф. 653).

Адреса Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України:

вул. Володимирська, 22-А,

територія Національного заповідника «Софія Київська» (Центральний вхід)

тел.: +380 44 2784481;

e-mail: [email protected]

Довідково:

Publik Talk у Архіві-музеї – цикл публічних заходів про роль і значення знакових особистостей у мистецтві та суспільно-громадському русі України, значення їхнього спадку для історії та сучасності. Образотворче мистецтво, музика, література та переклад крізь призму життя та діяльності митців будуть у фокусі уваги під час лекцій та обговорень, які заплановано до проведення у жовтні-грудні 2023 року у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.