Зустріч директора Олени Валеріївни Чижової з Ярославом Охрімовичем Кравченком

31 жовтня у ЦДАМЛМ України відбулась зустріч директора Олени Валеріївни Чижової з українським мистецтвознавцем, кандидатом мистецтвознавства і архітектури, доктором філософії з мистецтвознавства Українського Вільного Університету в Мюнхені, членом Національної спілки художників України (1988), стипендіатом Фундації підтримки науки Польської Академії наук, Відмінником освіти України (2004), депутатом Львівської обласної Ради 5-го та 6-го демократичного скликання, Заслуженим діячем мистецтв України (2014) Ярославом Охрімовичем Кравченком.

Ярослав Охрімович є автором понад 480 публікацій з українського мистецтвознавства та дослідником творчості Михайла Бойчука і його учнів. Не один рік в Архіві-музеї триває співпраця щодо формування особового фонду батька Ярослава Кравченка – відомого українського художника-монументаліста, графіка, яскравого представника школи Михайла Бойчука Охріма Севастьяновича Кравченка (1903-1985). У 2015 році у конференц-залі ЦДАМЛМ України в рамках проекту «Мистецькі зустрічі в Архіві-музеї» та з нагоди закриття виставки за документами ЦДАМЛМ України «Плеяда бойчукістів» відбулась лекція Ярослава Кравченка «Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час», присвячена життю і творчому шляху Охріма Кравченка. Тоді ж Ярослав Охрімович передав до Архіву-музею копії листів української художниці, учениці Михайла Бойчука Оксани Павленко до Охріма Кравченка.

Цього ж разу Ярослав Охрімович передав до ЦДАМЛМ України свою книгу «Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час», яку було видано до 120-ти річчя від дня народження його батька. Під час зустрічі також була досягнута домовленість про подальшу творчу співпрацю та популяризацію мистецької спадщини художників-бойчукістів.

Ми щиро дякуємо Ярославу Охрімовичу за довгоочікувану зустріч, цікаву розмову, передану книгу та мрією про реалізацію майбутніх спільних важливих проєктів.

Зичимо міцного здоров’я, творчих звершень та мирного неба!

Український мистецтвознавець, кандидат мистецтвознавства і архітектури, доктор філософії з мистецтвознавства Українського Вільного Університету в Мюнхені, член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України Ярослав Охрімович Кравченко та директор Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України Олена Валеріївна Чижова. ЦДАМЛМ України, 31.10.2023 р.
Український мистецтвознавець, кандидат мистецтвознавства і архітектури, доктор філософії з мистецтвознавства Українського Вільного Університету в Мюнхені, член Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв України Ярослав Охрімович Кравченко. ЦДАМЛМ України, 31.10.2023 р.