Зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Валеріївни Чижової з Ларисою Терентіївною Масенко та Максимом Андрійовичем Німенком

7 грудня 2023 р. відбулась зустріч директора ЦДАМЛМ України Олени Валеріївни Чижової з Ларисою Терентіївною Масенко та Максимом Андрійовичем Німенком. Лариса Масенко – відома українська мовознавиця, доктор філологічних наук, професорка, академік Академії наук вищої школи України провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України. Максим Німенко – український живописець, графік, художник-постановник, член Національної спілки художників України та Української кіноакадемії, лауреат VI Кінопремії «Золота дзиґа» в номінації «Найкращий художник-постановник» за роботу над фільмом «Стоп-Земля».

Зустріч відбулась з нагоди передачі до Архіву-музею документів чоловіка Лариси Масенко та батька Максима Німенка Андрія Васильовича Німенка – українського скульптора, мистецтвознавця, письменника і поета, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки художників України. Андрій Васильович також відомий як автора праць про українську скульптуру другої половини ХIХ – початку ХХ ст., українську радянську скульптуру, пам’ятники Тарасові Шевченку та праці про українського скульптора Івана Кавалерідзе. Робота над формуванням особового фонду Андрія Німенка у ЦДАМЛМ України розпочалась у першій половині 1990-х років, коли він особисто передав матеріали про діячів української культури з власного архіву. Після смерті Андрія Васильовича над поповненням фонду митця працювала його родина. Цього разу до фонду було долучено нові документи, серед яких диплом про закінчення Київського державного художнього інституту (нині – НАОМА), грамота про отримання почесного звання заслуженого діяча Грузинської РСР за створення скульптури грузинському поету Давиду Гурамішвілі у Миргороді, посвідчення члена Національної спілки художників України, грамоти, особисті світлини, ескізи до творчих робіт та інші документи.

Ми щиро вдячні Ларисі Терентіївні та Максиму Андрійовичу за теплу зустріч, передані документи та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю. Зичимо міцного здоров’я та мирного неба.

Директор ЦДАМЛМ України Олена Чижова, мовознавиця, доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко, живописець, графік, художник-постановник, член Національної спілки художників України Максим Німенко. 07.12.2023 р., ЦДАМЛМ України.
Документи з нового надходження. ЦДАМЛМ України.