125 річниця з дня народження Євгена Павловича Плужника

Сьогодні, у день 125-ої річниці з дня народження Євгена Павловича Плужника, Архів-музей запрошує читачів зануритись у світ його витончених думок та почуттів…

У новому виставковому онлайн-проєкті, який має назву «Що менше слів, то висловитись легше…», послуговуючись цифровими копіями, ми презентуємо джерельний потенціал документів зі скарбниці ЦДАМЛМ України, що висвітлюють життєвий та творчий шлях Євгена Плужника.

У представлених рукописних зразках поезії, серед інших, промайнуть рядки, які послужили назвою для нашого проєкту і виразно характеризують постать Євгена Плужника як яскравого представника української інтелектуальної еліти початку ХХ ст. та одного із провідних поетів Розстріляного відродження.

Візуальний ряд виставкового проєкту складає добірка індивідуальних та групових світлин поета як з архівних джерел, так і з бібліотечної колекції.

У проєкті представлено нарис Бориса Антоненка-Давидовича про Євгена Плужника та мемуарні джерела письменниці Марії Галич і дружини поета Галини Коваленко, які містять інформацію про життя та творчість митця. Також до виставкового проєкту долучені вірші поетеси Любові Забашти, звернені до світлої пам’яті Євгена Плужника; запрошення на літературні вечори та матеріали, присвячені річницям від дня народження поета. Епістолярії представлені листом Миколи Бажана до Галини Коваленко.

Авторські світлини, зроблені співробітниками Архіву-музею, презентують cучасний вигляд місць, пов’язаних з життям та творчістю Євгена Плужника. Також до вашої уваги – супровідний текст під архівними документами та фотографіями, який створює інформаційну канву розповіді про долю та діяльність митця.

Отже, представлені у рамках виставкового проєкту архівні документи покликані вшанувати пам’ять поета та драматурга, ознайомити широкий загал із творчістю видатного митця як одного з представників нової літературно-мистецької генерації 20-30-х рр. XX століття та презентувати архівні першоджерела з фондів ЦДАМЛМ України. Його трагічна доля засвідчила нескореність українського духу та прагнення відстоювати самобутність розвитку української культури для своїх сучасників та майбутніх поколінь.

Запрошуємо до перегляду виставкового проєкту http://bit.ly/3RFClov