На перетині творчих світів: Шевченко – Їжакевич

14 березня 2024 р. у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України спільно з Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти було проведено спільний виставково-лекційний захід – PUBLIC TALK у Архіві-музеї «На перетині творчих світів: Шевченко – Їжакевич».

2024 рік відзначений ювілейними святкуваннями з нагоди 210-річчя Тараса Шевченка і 160-річчя Івана Їжакевича. Тарас Григорович – провісник українського націєтворення, до спадку якого зверталися видатний український художник Іван Сидорович Їжакевич. У межах заходу була представлена історія формування особового фонду Івана Їжакевича у ЦДАМЛМ України, презентація результатів багаторічних досліджень та виставкового проєкту «Живописні поеми І. С. Їжакевича», підготовленого Інною і Іриною Ковальчук, який наразі презентується у мистецьких школах столиці. У межах одноденної виставки «Мистецька шевченкіана Івана Їжакевича» гостям заходу було представлено архівні першоджерела з фондів ЦДАМЛМ України. У Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України у межах особового фонду українського художника Івана Сидоровича Їжакевича (фонд №58) зберігаються документи до біографії митця, а також найбільше зібрання його образотворчих робіт, які доступні для вивчення дослідниками у читальному залі ЦДАМЛМ України.

Гостями заходу стали представники мистецьких і художніх шкіл столиці, студенти та дослідники. Дякуємо учасникам та гостям заходу за цікаве спілкування та інтерес до архівних першоджерел.

https://www.facebook.com/watch/?v=293176953794055