Створена на основі документів із фондів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України виставка присвячена життю і творчості відомих українських поетів Андрія Малишка та Любові Забашти. Цікаві архівні документи, рідкісні родинні світлини розповідають про цих непересічних і талановитих українців.
Андрій Самійлович Малишко (1912, м. Обухів, Київська губернія − 1970, м. Київ) – поет, перекладач, журналіст, літературний критик, громадський діяч. Вчився в Обухівській трудовій школі, Київській медичній школі та на літературному факультеті Київського інституту народної освіти. Автор близько 50 поетичних збірок, сценаріїв кінофільмів, лібретто опер, літературно-критичних нарисів. Переклав ряд творів Олександра Пушкіна, Генріха Гейне, Янки Купали та ін. Пісні на тексти Малишка композиторів Георгія Майбороди, Олександра Білаша та ін. здобули всенародне визнання.
Любов Василівна Забашта (1918, м. Прилуки − 1990, м. Хмільник) − поетеса, драматург, прозаїк, дружина А. С. Малишка. Навчалася в Одеському водному інституті, на мовно-літературному факультеті Киівського педінституту ім. М. Горького. Творчий доробок Забашти нараховує кілька поетичних збірок, книжок прози, п’єс і драматичних поем. Чимало її віршів, покладених композиторами на музику, стали популярними піснями. Вагому частку в творчому доробку Любові Василівни займають поезії для дітей.
Виставкова експозиція складається з 7 розділів:
1. Родина. Юність. Перші проби пера А.
Малишка.
2. Друга світова війна
у житті та творчості А. Малишка.
3. Творча співдружність
А. Малишка та Л. Забашти.
4. Поезія добра і краси. Розквіт поетичного
дару А. Малишка.
5. Пісні, які стали народними. Громадська діяльність.
Творча співдружність.
6. Плюти – місце де народилась знаменита «Пісня
про рушник». «Плютівський» період творчості
А. Малишка та Л. Забашти.
7. Спогади друзів,
колег та родичів. Увічнення пам’яті А.
Малишка.
Саме в Плютах народилася знаменита «Пісня про рушник», яка перекладена 100 мовами світу, а краєвиди плютівської природи дарували Андрію Самійловичу та Любові Андріівні натхнення та здоров’я під час відпочинку та зустрічів з друзями.
В Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України функціонує меморіальний кабінет Андрія Малишка та Платона Майбороди, в якому експонуються власні речі митців.